Zatoka Pucka

Zatoka Pucka to fragment Morza Bałtyckiego oddzielona od niego Półwyspem Helskim. Jest wycinkiem Zatoki Gdańskiej i umownie kończy się na linii łączącej Gdynię z Helem. To wyjątkowo płytka zatoka - średnia głębokość to około 3 m. Należy jednakże pamiętać, że w tym obszarze wodnym znajdują się też głębokie miejsca - Kuźnicka Jama, Chałupska Jama - maksymalna głębokość to 55 m.

Zatokę dzieli się na część wewnętrzną (do Rybitwiej Mielizny i Cypla Rewskiego) i drugą, zewnętrzną. Nad tą zewnętrzną częścią zatoki położone są Mechelinki.

Płytkie i spokojne wody zatoki idealnie nadają się do uprawiania sportów wodnych. W sezonie wakacyjnym w Pucku w zasadzie co tydzień odbywają się zawody żeglarskie. Na południe od Mierzei Helskiej płycizna rozciąga się daleko od brzegu - skutkiem tego rejon ten jest jednym z lepszych w w Polsce i Europie do uprawiania kite- i windsurfingu. Krótko mówiąc, w każdej z miejscowości w rejonie zatoki Puckiej działają szkółki oraz wypożyczalnie sprzętu wind- i kitesurfingu.

Dodatkową zaletą tego obszaru jest to, iż płytkie wody zatoki latem nagrzewają się niesłychanie szybko. Bywa i tak, że temperatura wody uzyskuje wartość powyżej 25 stopni Celsjusza, kiedy w tym samym czasie temperatura wody nad otwartym morzem wynosiła ledwie 15 stopni.

W Mechelinkach w wody Zatoki Puckiej wychodzi drewniane molo.

Inne Atrakcje Turystyczne

Zobacz najlepsze atrakcje turystyczne Karpacz i okolice

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00